PONAD 20 LAT NA RYNKU EDUKACYJNYM

1

Od ponad dwudziestu lat prowadzimy działalność edukacyjną w Lubinie

Gdy 150 lat temu św. Jan Bosko rozpoczynał działalność edukacyjną, nie przypuszczał, że jego wizja wychowywania dzieci i młodzieży na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan tak upowszechni się na całym świecie.

Niemal w każdym kraju spotkasz dziś placówki wychowawcze prowadzone przez Rodzinę Salezjańską, będącą kontynuatorem wizji i marzeń św. Jana Bosko. To dziesiątki czy nawet setki tysięcy ludzi, złączonych jedną ideą. Ideą wychowania uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. Przez kilkadziesiąt lat w naszej Ojczyźnie rządy komunistyczne nie pozwalały na realizację wychowania w stylu salezjańskim. Po zmianach z początku lat 90-tych ubiegłego wieku, wraz z nowymi rozporządzeniami w sprawie edukacji dzieci i młodzieży, wizje św. Jana Bosko i salezjańskie tradycje wychowania młodego pokolenia mogły wreszcie wzbogacić edukacyjną mapę Polski.
Od ponad 20 lat salezjański styl wychowania jest obecny w Lubinie. To tu rozwinęły się dwie szkoły (gimnazjum i liceum), do których uczęszcza obecnie ponad 500 uczniów, tu działa Salezjańskie Centrum Sportowe Amico Lubin, tu również dzieci i młodzież gromadzą się w Oratorium, stanowiące samo sedno pomysłu wychowawczego św. Jana Bosko.

Życie jest niejednokrotnie trudne, przynosi nam wiele przeciwności. I my również musieliśmy się z nimi zmierzyć. Tworzone o nas nieprawdziwe mity próbowały zniechęcić do wstąpienia w nasze szkolne progi. Pozwoliły nam one jednak wyjść z tego jeszcze mocniejszymi i nowocześniejszymi. Świadczą o tym zarówno pracownicy naszego liceum jak i wspaniali absolwenci, których imiona i nazwiska znajdziesz na Ścianie Pamięci. To ponad tysięczne grono ludzi, których drogi wprawdzie niejednokrotnie się rozeszły, ale to, co rzetelnie wypracowali sobie w murach liceum salezjańskiego w Lubinie mocno dziś procentuje.

Dni i lata biegną. Historia nie kończy się. I nasza historia może stać się częścią Twojej wyjątkowej historii życia. Zapraszamy w nasze progi!

 

Fot. Ściana Pamięci w dolnym korytarzu.

 

 

 Fot. Korytarz górny przed wejściem do auli szkolnej

 

* * * * *

TEGO NIE MOŻESZ POMINĄĆ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!

 

„KOBIETY TO BARDZO INTERESUJĄCE BESTIE” – wywiad z absolwentką

„ŻYCIE JEST SZALONĄ RZEKĄ Z WARTKIM NURTEM” – wywiad z absolwentem

 

Posted Under