Szkolny Wolontariat

W dniu 8 listopada 2013r. wolontariusze z TPD przy SLO wraz z opiekunem Elżbietą Michalak  pomagali w opiece nad młodszymi wolontariuszami podczas wycieczki zorganizowanej przez oddział TPD w Legnicy do salonu samochodowego Toyota. Atrakcją było zwiedzanie salonu, lakierni oraz warsztatu samochodowego, gdzie uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy koncernu. Mieli możliwość usiąść za kierownicą wielu modeli samochodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty oraz słodki poczęstunek. Z tej nietypowej wycieczki uczniowie wrócili zadowoleni i pełni nowych doświadczeń

 

 

Od wielu lat w naszym liceum działa wolontariat. Opiekunem jest pani Ela Michalak, która swoim entuzjazmem zachęca kolejne pokolenia naszych uczniów.

{gallery}wolontariat{/gallery}

Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Oczy Duszy” rozpoczęło kilka akcji, dzięki którym gromadzone są rzeczy potrzebne m.in. w hospicjum. W obecnym czasie realizowane są „Akcja Znaczek” (zakończona dziś, zebrano ok. 100 znaczków), „Akcja Nalepka”, akcja dzielenia się żywnością oraz środkami czystości.

 

Ponadto, wolontariusze wzięli udział w akcji porządkowania grobów na cmentarzu.

 

SPRAWOZDANIE SZKOLNEGO KOŁA TPD

 

{edocs}TPD.pdf, 711, 1011{/edocs}

Posted Under