ZWYCIĘZCY KONKURSU HISTORYCZNEGO

Pod koniec listopada odbyły się eliminacje konkursu historyczno-literackiego pod patronatem starosty lubińskiego – „Stan wojenny – by czas nie zaćmił”. Konkurs adresowany był między innymi do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubińskiego i polkowickiego. Drużyna naszego liceum w składzie: Anna Kujtkowska (1c), Jagoda Meus (1a) oraz Dominika Wieczorek (2a) rozwiązywały test historyczny, dotyczący wiedzy na temat stanu wojennego, zdobywając 1 miejsce. Dziewczyny przygotowywane były przez nauczycieli historii z naszej szkoły: (B.K., M.J. i P.S.). Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia br. w centrum kultury „Muza” w trakcie uroczystości z okazji 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wyjątkowego charakteru koncertu galowego nadała piękna i bardzo patriotyczna część artystyczna w wykonaniu uczniów szkół lubińskich oraz artystów: Ewy Dałkowskiej, Jerzego Zelnika i Pawła Piekarczyka. Naszej drużynie i nauczycielom gratulujemy!

 

 

Posted Under