ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Ostatni dzień stycznia jest dla nas wielkim świętem, bowiem w tym dniu wspominamy św. Jana Bosko, patrona naszego liceum.

Podobnie jak w poprzednich latach spotkamy się najpierw na modlitwie w czasie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele p.w. św. Jana Bosko w Lubinie, po której odbędzie się akademia przygotowana przez klasę 3C a wszystko zakończy bal z osobami niepełnosprawnymi w auli liceum. Film z ubiegłego roku dostępny jest w naszym telewizyjnym kanale SLO.TV.LUBIN

Tych, którzy maja teraz chwilę czasu zapraszamy do obejrzenia filmu, przygotowanego w naszej szkole, opowiadającego o miejscach związanych ze św. Janem Bosko.

{source}<iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/Z5FNDzwRfoE” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>{/source}

 

„Uczciwy obywatel i dobry chrześcijanin” – w tych słowach ksiądz Bosko wyraził cel podejmowanych przez niego i Rodzinę Salezjańska zadań wychowawczych. W swoich oratoriach, szkołach, bursach czy warsztatach starał się zgromadzić jak najwięcej młodych ludzi proponując im duchowość radości dostosowaną do wieku. Zachęcamy do przeczytania tekstu o początkach szkolnictwa salezjańskiego.

Dziś ten salezjański styl wychowania młodzieży proponujemy w naszym liceum. „Rozum” i „religia” tworzą przestrzeń, którą wypełnia życzliwość wobec wychowanka – „miłość” – trzeci filar systemu zapobiegawczego św. Jana Bosko.

 

Posted Under