Styczeń 2014

W dniu 31 stycznia 2014 roku odbył jedenasty  już  raz  cykliczny Integracyjny Bal Karnawałowy, pod tytułem „Baw się razem z nami-swoimi przyjaciółmi”  skierowany do osób niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie to organizuje p. Elżbieta Michalak –  opiekuna wolontariatu w SP-8 i SLO w Lubinie i przewodniczącej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w którym brali udział podopieczni wraz z opiekunami (ok. 200 osób) z:

Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przytulisko” 

Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych 

Warsztatów Terapii Zajęciowej „Promyk” i „Słoneczko”

SP3 i Gimnazjum

Wolontariuszy z SP8 pod opieką p. Kasią Młynarczyk i wolontariusze z  SLO.

Po imprezie, która była połączona z dyskoteką, tańcami integracyjnymi, poczęstunkiem, gdzie wolontariusze wraz z rodzicami upiekli 21 ciast, przynieśli chipsy, paluszki, owoce itp. a dzięki sponsorom o wielkim sercu od wielu lat do woli mogli pić pyszne soczki i upajać się słodkościami, wrócili do domu z uśmiechem na twarzy ze słodkimi prezentami dla każdego niepełnosprawnego uczestnika.

Głównym celem tego balu jest integracja osób zdrowych z niepełnosprawnymi, wskazując młodym ludziom drogę do angażowania się i aktywności w trosce o drugiego człowieka, a osobom niepełnosprawnym dostarcza niezapomnianych wrażeń i radości.

Wszystkim sponsorom i rodzicom, którzy włączyli się do organizacji serdecznie dziękujemy. 

                  Fot. Bal wolontariatu z osobami niepełnosprawnymi, 31.01.2014

 

Posted Under