W KRĘGU HISTORII I MATEMATYKI

Dzisiejszy dzień obfitował w ważne wydarzenia.

W Karpaczu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się Etap Regionalny Międzyregionalnego Konkursu Historycznego pt. „Polska i Saksonia – dzieje sąsiedztwa„, którego organizatorem jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wraz z Saksońskim Ministerstwem Edukacji. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Jurgiel (kl.2d), Anna Kujtkowska (kl.1c) oraz Dominika Wieczorek (kl.2a). W I etapie spośród 60 drużyn, które pisały test, wyłoniono 12, z czego nasze uczennice uplasowały się na III miejscu. W drugim etapie uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania, a etap III miał formułę zbliżoną do teleturnieju „Jeden z dziesięciu” prowadzonego w telewizji przez Tadeusza Sznuka. Po ostrej i bardzo trudnej rywalizacji nasza drużyna weszła do ścisłego finału, w którym zajęła II miejsce. Ta lokata zapewniła nam wyjazd do Drezna, gdzie będziemy rywalizować z saksońskimi kolegami. Uczennice przygotował p. Piotr Stefaniak – nauczyciel historii w SLO. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatecznym finale w stolicy Saksonii.

{gallery}phocagallery/KONKURSKARPACZ{/gallery} 

 

Drugim ciekawym wydarzeniem w tym dniu był odbywający się w naszej szkole kolejny dzień liczby „pi”. Staramy sobie bardziej uświadomić  istotną rolę matematyki w zdobywaniu wiedzy, a przy okazji można skosztować wyśmienitych ciast naszych salezjańskich „cukierników” (w każdej klasie taki się znajdzie!) – wystarczy tylko rozwiązać jedną z matematycznych łamigłówek. Całej imprezie, koordynowanej przez pana Krzysztofa Klajna, towarzyszy twórczość plastyków… 🙂

 

{gallery}phocagallery/DZIENLICZBYPI{/gallery}

 

 

Posted Under