DNI BRYTYJSKIE W SLO

 

Już siedemnasty raz społeczność Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych oraz 
ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami do udziału w imprezach składających się na DNI BRYTYJSKIE.
 
W tym roku przewidziane zostały cztery główne konkursy.

 

 

 

 

 

 

Najliczniejsze grono przyciąga od lat przegląd piosenki anglojęzycznej „Thank You For The Music”, w którym uczestnicy prezentują się najpierw w czasie przesłuchań w auli liceum (21 marca, godz. 10.00) a następnie jury kwalifikuje osoby do Gali Finałowej w Centrum Kultury „MUZA” w Lubinie (26 marca).
Drugi z tegorocznych konkursów „Name that tune”, czyli znany nam program „Jaka to melodia?” rozpocznie się we wtorek, 24 marca, o godz. 11.00 w auli Liceum Salezjańskiego. Doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że uczestnicy znajdują w tej rywalizacji sporą dawkę dobrej zabawy.

Nowością w tegorocznych Dniach Brytyjskich jest konkurs leksykalno – gramatyczny przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych

„When in Rome do as the Romans do”Przygotowany on został w oparciu o zasady egzaminu gimnazjalnego i z pewnością pozwoli uczniom zweryfikować posiadaną wiedzę z gramatyki i słownictwa języka angielskiego. Będzie on znakomitym powtórzeniem przydatnym przed właściwym egzaminem gimnazjalnym! Konkurs odbędzie się 25 marca o godzinie 10.00 w Liceum Salezjańskim.

  

Konkurs wiedzy o kulturze krajów anglosaskich „Bridging the cultures” odbędzie się w auli Liceum Salezjańskiego w piątek 27 marca           o godz. 10.00. Podstawowym celem tej rywalizacji jest promocja znajomości zarówno języka angielskiego jak i elementów kulturowych krajów, w których ten język dominuje.
 
Na stronie www.youtube.com/slotvlubin można obejrzeć filmy z Dni Brytyjskich odbywających się w poprzednich latach oraz to, co będzie się działo podczas tegorocznych konkursów. Więcej informacji na stronie szkoły www.salezjan.lubin.pl.
Zapraszamy do Liceum Salezjańskiego!

 {gallery}201503/1{/gallery}

 

DOKUMENTY DO POBRANIA 

 

 

DNI BRYTYJSKIE 2015 RZ.pdf

DNI BRYTYJSKIE 2015 regulamin MZ.pdf

DNI BRYTYJSKIE 2015 regulamin  thank you for the music.pdf

DNI BRYTYJSKIE 2015 regulamin OA.pdf

DNI BRYTYJSKIE 2015 karta solisty.pdf

 

Posted Under