Radość, współpraca, poświęcenie | Święto Niepodległości 2019

Narodowe Święto Niepodległości inspiruje nas do:

radości z tego, że żyjemy w niepodległym kraju. Dziś na świecie są nadal narody, które mimo starań i ogromnego pragnienia nie mogą utworzyć własnego niepodległego kraju;
współpracy, dzięki której nasz kraj podniósł się z niezwykle trudnej sytuacji, odbudował się i, jak wierzymy, nadal będzie się rozwijał jeśli tylko będziemy umieli przejść ponad różnymi podziałami i różnicami poglądów, mając dobro Ojczyzny na celu;
poświęcenia, które jest fundamentem odradzania się i rozwijania wszelkich grup i wspólnot, wysiłkiem pokonywania egoizmu, myślenia o dobru wspólnym, pracy dla innych.

Gdy zabrakło pod koniec XVIII wieku Polaków gotowych do poświęcenia się i wspólnej pracy dla dobra Ojczyzny, utraciliśmy stopniowo niepodległość kraju. Na 123 lata.
Gdy na początku XX wieku znalazło się wielu Polaków gotowych do poświęcenia nawet własnego życia oraz umiejących współpracować mimo różnicy zdań w niektórych kwestiach, nasz kraj odzyskał niepodległość.
Codzienne doświadczenia podpowiadają nam, że poświęcenie i współpraca nie są łatwe. Jednak nauka, która płynie z  historii naszego kraju podpowiada nam, że warto na nie postawić. Dla własnego dobra. I dobra przyszłych pokoleń.

Podczas dzisiejszej akademii towarzyszył nam pierwszy „Kahoot! Patriotyczny”, który pozwolił nam sprawdzić wiedzę związaną z tematem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku i wyłonić zwycięzców konkursu.

Dziękujemy klasie 3B wraz z Wychowawczynią, p. Agnieszką Kwaśny, za organizację dzisiejszej uroczystości.

Posted Under