Osiągnięcia i sukcesy

Rok szkolny 2017/2018

Matura prawie na 100%

W roku 2017 w SLO do egzaminu maturalnego przystąpiło 68 uczniów klas trzecich. Zdało go 66, co stanowi 97%. Naszym absolwentom życzymy dobrych decyzji w dorosłym życiu i dalszego rozwijania się.

Sukces sportowy!

W dniach 28-30 września 2017 r. uczniowie SLO wzięli dział w spotkaniu Szkół Salezjańskich Inspektorii Wrocławskiej w Poznaniu. Podczas trzydniowego pobytu odbyły się zmagania sportowe oraz zwiedzanie miejsc związanych z bł. Piątką Poznańską. Nasi uczniowie zajmjęli I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt oraz III miejsce w piłce nożnej chłopców.  Gratulujemy!!!

Dzień Niepodległości w Lubinie

11.11.2017 o godz. 16.30 zespół muzyczny SLO po raz kolejny poprowadził „Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych” w hali RCS w Lubinie. Przybyło bardzo dużo osób.

„Wybieram Wybory”

Miło nam poinformować, iż Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” (odbył się 09.11.2017). Nasz uczeń Kacper Urbanowicz zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

Sukces Pauli Pesty

Paula Pesta z kl. II B została laureatką powiatowych eliminacji Turnieju Słowa i Literatury Patriotycznej i Religijnej w kategorii poezja śpiewana. Z ogromną radością informujemy, że będzie reprezentowała naszą szkołę i rejon w eliminacjach wojewódzkich we Wrocławiu 15 XII 2017 r.

I miejsce Natalii Rębisz

Uczennica SLO Natalia Rębisz zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „100 rocznica niepodległości” organizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Lubinie. Natomiast Natalia Krupa otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim „Czym jest niepodległość?” również organizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Lubinie. Gratulujemy!

Recenzja Oli Piskorz

Recenzja spektaklu „Przenikanie” autorstwa Aleksandry Piskorz z kl. I A została wydrukowana w Gazetce Teatralnej CK Muza. Życzymy Oli dalszych sukcesów literackich!