Historia Szkoły

Picture

     Gdy 150 lat temu św. Jan Bosko rozpoczynał działalność edukacyjną, nie przypuszczał, że jego wizja wychowywania tak upowszechni się na całym świecie. Obecnie niemal w każdym kraju można spotkać placówki prowadzone przez Rodzinę Salezjańską. To dziesiątki czy nawet setki tysięcy ludzi, złączonych jedną ideą. Ideą wychowania uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan.
     Przez kilkadziesiąt lat w naszej Ojczyźnie rządy komunistyczne nie pozwalały na realizację wychowania w stylu salezjańskim. Po zmianach z początku lat 90-tych ubiegłego wieku, wraz z nowymi rozporządzeniami w sprawie edukacji dzieci i młodzieży, wizje św. Jana Bosko i salezjańskie tradycje wychowania młodego pokolenia mogły wreszcie wzbogacić edukacyjną mapę Polski.
     Od prawie 30 lat salezjański styl wychowania jest obecny w Lubinie. To tu rozwinęły się szkoły: liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa, tu działa Salezjańskie Centrum Sportowe Amico Lubin, tu również dzieci i młodzież gromadzą się w Oratoriach.
    Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące (SLO) powstało w 1992 r. Jego pierwszym dyrektorem był ks. Piotr Dziubczyński. Od tego czasu liceum ukończyło ponad 1300 uczniów.     
     Dni i lata biegną. Nasza historia może stać się częścią Twojej wyjątkowej historii życia. Zapraszamy w progi SLO!

Skip to content